06
Pzt, Ara
28 Yeni Haber

Facebook Messenger Uygulamasında Değişikliğe Gitti!

Facebook Messenger Uygulamasında Değişikliğe Gitti!

Gündem

Yapılan yeni düzenlemenin ardından Facebook hesabı olmayanlar Messenger hizmeti alamayacak. En popüler sosyal medya platformu olarak bilinen Facebook yaptığı bu yenilikle kullanıcılardan gelen sorular yanıt bulmuş olacak. Messenger Kayıt Şartları Değişiyor

Anlık mesajlaşma uygulaması olan Messenger'a artık sadece cep telefon numarası eklenerek kayıt olunamayacak. Sadece yeni kullanıcıları etkileyecek olan değişiklikle kayıt esnasında Facebook hesabı istenecek. Facebook hesabı olmadan sisteme giriş yapamayanlar tarafından oluşan şikâyetlere şirket yönetiminden cevap geldi.

Buna göre Messengera Facebook hesabı olmadan giriş yapılamayacak. Yapılan değişiklikle ilgili duyuru sık sorula sorular kısmı üzerinden verilen cevapla yapıldı. Facebook hesabım olmadan Messengera giriş yapabilir miyim sorusuna "Hayır, Messenger kullanabilmek için Facebook hesabı oluşturmalısınız" cevabı verildi.

Değişiklik Facebook Yardım Merkezi Tarafından Onaylandı

Anlık iletişim için Messengerı tercih eden kullanıcıların bu uygulama ardından tercihlerinde değişiklik yapıp yapmayacağı da merak konusu oldu. Kısa zaman önce Facebook tarafından alınan WhatsApp için de bir yenilik planlanıp planlanmadı şimdilik bilinmiyor. Bu tür bir kararın alınmasının ardından WhatsApp kullanıcılarının Telegramı tercih edebileceği de düşünülüyor.

Almanya'da Facebook'u dava eden BlackBerry patent davasını kazandı. Şirketin iddiasına göre Facebook'un Instagram, WhatsApp ve Messenger için kendi patentini ihlal ettiği düşünülüyor. Davanın kazanılmasının ardından ülkede yakın dönem sosyal medya alışkanlıkları ve kullanımı nasıl değişecek şimdilik merak konusu olmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir