06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Facebook, Instagram ve WhatsApp Çöktü mü?

Facebook, Instagram ve WhatsApp Çöktü mü?

Gündem

Dün akşam saatlerinden bu yana Facebook ve bünyesindeki Instagram, WhatsApp ve Messener’a erişim problemleri yaşanıyor.

Milyarlarca kullanıcısı olan dünyanın en büyük sosyal platformları Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger'da çarşamba gününden beri eş zamanlı erişim problemleri yaşanıyor.

Facebook’tan Cevap Gecikmedi

Şirketin resmi twitter hesabında, “Bazı kullanıcıların şu anda Facebook uygulamalarına erişmekte zorlandıklarının farkındayız, sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalışıyoruz. ” dedi. Daha sonra sorunun bir siber saldırı şekli olan DDoS saldırısı olmadığını ekledi.

Downdetector'a göre Facebook ile ilgili sorunların dünya çapında 11.000'den fazla olduğu rapor edildi.

Kullanıcılar, sitenin haber akışını yüklememesi ve yorum yapamamak gibi çeşitli sorunlarla karşılaştığını bildirdiler. Facebook kullanıcıları Twitter'da, uygulamayı yüklemeye çalıştıklarında hata mesajları gösteren ekran görüntüleri yayınladılar. Siteyi yüklerken, bazı kullanıcılar ekranda “Geçici Olarak Kullanılamayan Hesap” yazan bir mesaj aldı.

Facebook ile ilgili teknik sorunlar, platformu ve hatta diğer web sitelerini kullanan reklam verenler için ciddi sorunlar yarattı.

Bakanlıktan Açıklama Geldi 

Dünya genelinde yaşanan sorun Türkiye’deki kullanıcıları da etkileyince Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan da konuyla ilgili olarak Twitter üzerinden açıklama yaptı.

İlginizi Çekebilir