19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Extinction Rebellion Durmuyor

Extinction Rebellion Durmuyor

Gündem

Londra çevresinde bir haftadan bu yana süren protestoların ardından Londra polis gücü, Extinction Rebellion'ın (Yokoluş İsyanı) İngiltere başkentinde protesto yapma izinlerini iptal etti.

Asiler daha önce Trafalgar Meydanı'ndaki Nelson Sütunu altında merkezi bir kamp kurmuş, Londra çevresinde bazı noktalara da kamp kurmuştu. Trafalgar Meydanı çevresindeki trafik, protestocuların sokaklara döküldükten sonra geçen hafta yeniden yönlendirildi ve iklim değişikliği konusunda farkındalığı artırmak amacıyla yolları kapattı.

Karbon salınımının nötr hale gelme sürecini hızlandırmak da dahil olmak üzere, iklim değişikliği konusunda harekete geçmek isteyenlere çağrıda bulunuyorlardı.

17 Kasım Cumartesi günü başlayan protestolarda İngiltere yöneticilerine iklim değişikliğine karşı acilen çalışmalarını hızlandırması yönünde çağrıda bulunan göstericiler, sabah erken saatlerden itibarenWaterloo, Blackfriars, Southwark, Westminster ve Lambeth köprülerini trafiğe kapattı.

Komiser Yardımcısı Laurence Taylor, “Bu koşullar, daha önce uygulanan bölüm 14 koşulunun devam eden ihlalleri ve topluma devam eden ciddi aksamalar nedeniyle empoze edildi” dedi.

“Extinction Rebellion’ın geçtiğimiz hafta boyunca Londra’nın merkezindeki sitelerdeki faaliyetlerini yönetme konusunda önemli ilerleme kaydettik. Memurlar, Trafalgar Meydanı'nı temizleme ve işleri normale döndürme işlemine başladı ”dedi.

 

İlginizi Çekebilir