19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Eski Hastanede Büyük Skandal

Eski Hastanede Büyük Skandal

Gündem

Isparta Devlet Hastanesi, yapılan yeni binasının ardından eski yerinden taşındı. Ancak son zamanlarda, vatandaşlar eski bina için skandal iddialarda bulundular. Bu iddialara göre eski bina artık mekruh bir hal alarak fuhuş ve madde yuvasına dönüşmüş. Vatandaşların tedirginliğine sebep olan bina için verilen ifadeler kelimenin tam anlamıyla kan dondurucu.

Yatak Odası Şeklinde Düzenlenmiş Bölümler Var

Eski binanın bulunduğu mahallenin muhtarı, bazı odaların yatak odası gibi tasarlanıp buraların fuhuş için kullanıldığını söyledi. Bunun yanı sıra madde bağımlılarının da mesken tuttuğu eski bina, vatandaşlar için oldukça tedirgin edici bir yer halini almış durumda. İfadelere göre, binanın içinde bulunan ve hala kullanılabilir durumda olan pek çok eşya da yağmalanmış durumda. Özellikle tıbbi malzemelerin çoğunun bu duruma maruz kaldığı söyleniyor. Ayrıca hasta kayıtlarının bir bölümünün de hala burada bulunduğu, bir başka iddia konusu.

Taşınmanın Ardından Geçen 2 Yıl

Hastane yeni yerine 2 yıl önce taşınmış ancak bu 2 yılda eski binanın akıbeti ile ilgili hiçbir gelişme yaşanmamış. Buna istinaden yetkililerden bir adım bekleyen mahalleli, binanın son halinden oldukça tedirgin. Bu tedirginlik yalnızca güvenlik için de geçerli değil elbette. Hijyen şartlarına aykırı bir kullanım söz konusu olduğundan, mikrop ve hastalık yayılmasından da endişe duyan mahalleli, yetkililerin duruma derhal müdahale etmesi için çağrıda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir