20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Esed'ten Kuzeninin Mal Varlığına El Koyma Girişimi

Esed'ten Kuzeninin Mal Varlığına El Koyma Girişimi

Gündem

Geçen hafta içinde ülkenin en zengin iş adamı ve Esed'in de birinci dereceden kuzeni olan Rami Mahluf tarafından sosyal medya alanlarında yüklenen videolar çok konuşulmuştu. Videoların nedeni ise Esed'in kuzeninin mal varlığına en koymuş olmasıydı. Tedbir amaçlı ve borçların ödenmesini istediklerinden dolayı bu şekilde hareket edildiğini açıklayan yetkililerin açıklamaları Mahluf tarafından yapılan videolar ile yalanlandı.

Eşi ve Çocuklarının Mal Varlıkları

Videodan alınan bilgilere göre sadece Mahluf'un olmamakla birlikte eşi ve çocuklarının da mal varlığına el koyuldu. Videoda şirketlerinden baskı ile uzaklaştırılmaya çalışıldığı ve kendi istedikleri dışında hareket etmemesi konusunda taleplerle karşı karşıya olduğu yönünde açıklamalar yapan iş adamı ise ne yapacağını bilmediğini söyledi.

10 Milyon dolar Civarında Mal Varlığına El Koyma

Mahluf kuzeninin savaş konusunda birçok finansmanını üstlendiği için yıllardır rejime destek veren isimler arasında anılıyor. AB tarafından da kara listeye alınmıştı. Genelde gizli çözülen sorunların bu kez neden açığa çıktığı ve el koyma girişimi olduğu ise merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir