28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Esed Rejimi'ne Ait Konvoy İmha Edildi

Esed Rejimi'ne Ait Konvoy İmha Edildi

Gündem

İdlib'de meydana gelen hain saldırı sonrası başlatılan Bahar Kalkanı operasyonu kapsamında yürütülen çalışmalarda seyir halinde bulunan Rejime ait zırhlı araç ve tank konvoyu SİHA'larca imha edildi.

Esed Rejim güçleri tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan hain saldırılar sonucu 34 askerimizin şehit olması üzerine başlatılan ve kararlılıkla yürütülen Bahar Kalkanı Harekatı hız kesmeden sürüyor. Şu ana dek yüzlerce rejim unsuru etkisiz duruma getirilirken, birçok hedefte imha edildi.

Konvoy Vuruldu

Operasyonlardaki başarısı ile dikkat çeken Silahlı İnsansız Hava Araçları yani SİHA'lar son olarak rejime ait bir konvoyu seyir halinde bulunduğu esnada nokta atışlarla imha ettiler.

Dokuz Köy Alındı

Diğer taraftan Bahar Kalkanı kapsamında TSK tarafından desteklenen ılımlı muhalifler, Hama kırsalındaki rejim güçleri tarafından ele geçirilen bölgelere operasyonlar başlattılar. TSK'ya ait obüslerin atışı altında ilerleyen ılımlı askeri muhalif güçler rejimin elinde bulunan Hama kırsalındaki Kahira, Ankavi, Tel Zecren ve Manara ile Idlib güneyinde bulunan Fattere, Hallube, Kefer Avid, Kukfin ve Sfuhen köylerini geri aldı.

İlginizi Çekebilir