28
Cu, Oca
21 Yeni Haber

Ercüment Ovalı’dan Dornaz Alfa Açıklaması

Ercüment Ovalı’dan Dornaz Alfa Açıklaması

Gündem

Prof Ercüment Ovalı koronavirüs tedavisi için Dornaz Alfa isimli ilacın kullanılmasını önermişti. Bu öneri üzerinde doktor bazı eleştirilere maruz kaldı. Eleştiriler üzerine doktor Ercüment Ovalı’dan yeni Dornaz Alfa açıklaması geldi.

15 Gün Önce Çalışmalar Başladı

Ercüment Ovalı’nın ilaç açıklaması üzerine doktorun önerdiği ilacın yurt dışında zaten kullanılması için araştırmaların başladığı yönünde paylaşımlar yapıldı. Bu paylaşımlarda doktorun ilacın bulunması yönünde insanları kandırdığına değinildi. Bunun üzerine açıklama yapan Ercüment Ovalı Dornaz Alfa üzerine olan çalışmaların yurt dışından tam 15 gün önce yapılmaya başlandığını açıkladı. Söz konusu ilacın 3 Nisan’da hasta üzerinde denenip başarı elde etmesiyle 5 Nisan tarihinde proje aşamasına geçtikleri ve bu sayede yurt dışından önde oldukları anlattı.

Hastalarda Kullanılmalı Uyarısında Bulunmuştu

Dr.Ercüment Ovalı koronavirüsün tedavisinde kullanılması için bir ilaç bulduklarını ve ilacın tedavide etkili olmasıyla 23 Nisan’da planlanan isim açıklamasının geç olmadan yapılması gerektiğini dile getirmişti. Bunun üzerine de buldukları ilacın isminin Dornaz Alfa olduğunu açıklamıştı. Daha sonra da ilacın koronavirüs hastalarında kullanılması uyarısında bulunmuştu. Açıklaması ardından yapılan olumsuz eleştirilere cevap olacak yeni bir açıklama yapmak zorunda kalarak projeye daha erken başladıklarını anlattı.

İlginizi Çekebilir