19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Emniyet 'te Yeni Şube Müdürlüğü Kuruldu

Emniyet 'te Yeni Şube Müdürlüğü Kuruldu

Gündem

Emniyet Genel Müdürlüğü, bazı kamu kurum ve kuruluşları ile beraber kamu iktisadi teşebbüsleri ile ilgili Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete 'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre artık Emniyet Genel Müdürlüğü'nün merkez teşkilatında, Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı adında yeni bir şube müdürlüğü kurulmuş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın onaylamasıyla birlikte resmi gazetede yayımlanan kararlara göre, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün merkez teşkilatında, Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı adında bir şube müdürlüğü kuruldu.

Bunun yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü'nün merkeze bağlı olan taşra teşkilatındaki Trabzon Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü ve bu müdürlüğe bağlı olan 6 şube müdürlüğü ile birlikte Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve yine bu müdürlüğe bağlı olan 6 şube müdürlüğü de kapatıldı. Ayrıca Niğde 'nin Ulukışla ilçesinde yer alan Emniyet Amirliği de İlçe Emniyet Müdürlüğü 'ne dönüştürülmüş oldu.

Resmi Gazete 'de yayımlanan yeni karara göre bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait dolu ve boş kadrolardaki değişiklikler yapılmasına karar verilmiş ve bazı kamu iktisadi teşebbüslerindeki kadro ve pozisyonların da iptal ve ihdası konusunda verilen karara göre bir takım değişiklikler yapıldı.

Yapılan bu değişikliklere göre bu kapsamda Hakimler ve Savcılar Kurulu, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, İletişim Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde bulunan bazı dolu ve boş kadrolarda da değişiklik yapılmış oldu.

İlginizi Çekebilir