28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Ekrem İmamoğlu Yaptığı Açıklamada Erdoğan'a yanıtı; İBB ülkenin ta kendisidir

Ekrem İmamoğlu Yaptığı Açıklamada Erdoğan'a yanıtı; İBB ülkenin ta kendisidir

Gündem

İBB Başkanı olan İmamoğlu, engellenen bağışların olduğu kampanya ile ilgili sonrasında başlamış olan "Devlet kurumu içinde yeni devlet olmaz" tartışmasına tepki yağdırarak "İBB, Anayasa kurallarına göre ve öngördüğü şekliyle, devletin bizzat kendisi konumundadır. Devlet eli ile insanlara katkı sunması konusunda hiçbir bireyin fetvasına ihtiyaç duymaz." dedi.

"İbb Türkiye'nin Kendisidir"

Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığına bağlı genelge ile engellenmiş olan ve "Devlet bünyesinde devlet olamaz" tartışması yaratıldığı İBB'nin kampanyalarına yönelik eleştirilere açık bir dille tepki gösterdi. İfadesinde; "Tüm inanç ve düşüncemle şunu söylemeliyim ki; kimlerin ne dedikleri beni kesinlikle ilgilendirmiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Anayasa kurallarına uygun şekliyle, ülkenin ta kendisi konumdadır." dedi.

Kesinlikle Sokaklara Çıkma Yasağı Gelmeli

Ekrem İmamoğlu, sokaklara çıkma yasağı konusunda taleplerini tekrar ifade ederek; "Artık mutlaka sokaklara çıkmayın çağrısında bulunacak günlerdeyiz. İnsanlar bu süreçte evlerinden çıkmaması gerek ve onların sosyal hak güvenceleri hem devletimiz hem de tüm Türkiye'ye bağlı il ve ilçe belediyeleri olmalıdır. Pandeminin İstanbul ilinde yayılma hızı yüzde 60 seviyesine ulaştı." dedi.

İlginizi Çekebilir