28
Cu, Oca
21 Yeni Haber

Eğlence Mekanlarına Koronavirüs Tedbiri

Eğlence Mekanlarına Koronavirüs Tedbiri

Gündem

Koronavirüsün ülkemizde de yayılmaya başlamasından dolayı, ilave tedbirler alınmaya devam ediliyor. Koronavirüsün yayılma hızının yüksek olması ve toplu halde bulunulduğunda riskin de artmasından dolayı, bu sefer de eğlence mekânları için tedbir alındı.

İçişleri bakanlığı, tüm illerin valiliklerine ek genelge göndererek eğlence yerlerinin faaliyetlerini 16 Mart tarihinde, saat 10.00'dan itibaren durdurulacağını bildirdi. Yayınlanan genelgede geçici olarak faaliyetlerini durduracak olan eğlence yerleri, diskotek, pavyon, gece kulübü ve barlar olarak belirtiliyor.

Hastalığın Bulaşma Riski Azaltılacak

İçişleri bakanlığının genelgesinde, sağlık bakanlığı ile vatandaşların hastalığa yakalanma riskini azaltmak için yapılan değerlenme sonucunda bu kararın alındığı bildiriliyor. Söz konusu eğlence mekânlarda, insanlar birbirlerine çok yakın mesafelerde bulunduğu için, koranavirüsün bulaşma ihtimali de artıyor.

İçişleri bakanlığı genelgesinde ayrıca, söz konusu tedbirlerde aksaklığa yer verilmemesini bildirdi. Bunun içinde vali ve kaymakamların, sorumluluk sahalarındaki belediyelerle işbirliği yapmaları da genelgeyle bildiriliyor. Ayrıca kolluk kuvvetlerinin, bu konuda aksaklık olmaması için sürekli olarak kontrollerini yapmaları da genelge ile bildirildi.

İlginizi Çekebilir