01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Eczanelerin Ücretsiz Maske Dağıtımında Yeni Karar

Eczanelerin Ücretsiz Maske Dağıtımında Yeni Karar

Gündem

Koronavirüs salgınından insanların korunma yollarından birisi maske kullanımı oluyor. Bu sebeple devlet tarafından alınan kararla eczaneler vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı yapıyor. Ancak eczanelerde yoğunluk yaşanması sebebiyle ücretsiz maske dağıtımı konusunda yeni karar alındı. Yeni karar İstanbul Eczacılar Odası başkanı tarafından açıklandı.

SGK’lı Olarak Çalışanların Maskeleri İş Yerinde

İstanbul eczacılar odası başkanı Habertürk’e yaptığı açıklamada eczanelerin maske dağıtımıyla ilgili alınan kararı açıkladı. Başkan açıklamasında sgk kurumuna bağlı olarak çalışan kişilerin ücretsiz maskelerini çalıştıkları iş yerlerinden almalarına karar verildiğini söyledi. Böylece sgk’lı çalışanların eczanelere başvuru yapmalarına gerek kalmadı. Ancak çalışanların ailelerinin kendi maskelerini eczaneden alacağını belirtti.

Kamu Çalışanları da Eczaneden Alamayacak

Zafer Sanalioğlu yaptığı açıklamada sgklı çalışanlar dışında kamu kurumlarında çalışanlarında eczaneden maske alamayacaklarını söyledi. Kamuda bulunan kurumlara maskelerin devlet malzeme ofisi tarafından verileceğini açıkladı. Başkan bu kararların eczanelerdeki maske talepleri yüzünden oluşan yoğunlukların azalmasını sağlamak için alındığını belirtti. Ayrıca başkan maske alma hakkı olan kişilerin ve kamu ile sgk çalışanlarının sayısı hakkında da paylaşım yaptı.

İlginizi Çekebilir