27
Prş, Oca
22 Yeni Haber

Eczaneler Ücretsiz Maske Dağıtacak

Eczaneler Ücretsiz Maske Dağıtacak

Gündem

Ülkemiz ve dünyada büyük sağlık sorunu oluşturan Koronavirüs'le ilgili tedbir alınmaya devam ediliyor. Koronavirüs sebebiyle kullanılması şart olduğu söylenen maskeler eczaneler tarafından ücretsiz olarak verilecek. İlk olarak iki büyükşehir için geçerli olan sistemin kısa süre içinde Türkiye'nin tüm şehirlerinde geçerli olacağı açıklandı.

İstanbul'da Başlamıştı

İlk olarak İstanbul'da başlayan bu uygulamaya bugün Ankara'da da başlandı. Ücretsiz maskelerin 10 gün için 5 adet olarak verileceği, maskeyi almak için Sağlık Bakanlığından sms gelmesinin beklenilmesi gerektiği belirtildi. Maskelerin "Reçetem" adlı sistemle dağıtılacağı açıklandı. 20-65 yaş arası kişilerin cep telefonlarına mesaj geleceği ve mesajda yer alan kodun eczaneye bildirilerek maskelerin alınabileceği belirtildi.

Ankara'da Eczanelerden Ücretsiz Maske Dağıtımı

20-65 yaş arası vatandaşların 10 günlük kullanım için 5 maske alma hakkına sahip olacağı belirtildi. İstanbul ve Ankara'da şu an için uygulanmaya başlayan hizmetin 81 ilde uygulanacağı açıklandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, maskelerin yalnızca İstanbul ve Ankara'da değil tüm Türkiye'ye eczaneler tarafından dağıtılacağını söyledi.

İlginizi Çekebilir