01
Çrş, Ara
28 Yeni Haber

Dokuz Şehirde Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Dokuz Şehirde Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Gündem

Yaşanan virüs salgını sebebiyle bakanlık tarafından 30 büyükşehir ve Zonguldak için hafta sonları ve bayramlarda sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Salgının hızının azalmasıyla geçtiğimiz günlerde yedi ilde bu yasaklar kaldırılmıştı. Son olarak da dokuz şehirde daha sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı duyuruldu.

Yasağın Kalktığı İller Açıklandı

Salgın için yapılan toplantının ardından Cumhurbaşkanı tarafından 9 ilde yasağın kaldırıldığı açıklandı. Bu açıklamada yasağın kalktığı illerin Trabzon, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mardin, Ordu, Tekirdağ, Şanlıurfa, Denizli ve Adana illeri olduğu belirtildi.

Valiliklerden Açıklama Yapıldı

İllerde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının duyurulmasının ardından söz konusu valiliklerden de açıklamalar yapıldı. Yasağın kalktığı iller arasında yer alan Trabzon valiliğinden yapılan açıklamada ilin 16-19 Mayıs tarihinde uygulanacak yasaktan muaf oldukları belirtildi. Aksi durumun yaşanması durumunda da valilikten açıklama yapılacağına değinildi. Adana valiliğinden yapılan açıklamada da kısıtlamanın kalktığı ancak insanların rehavete kapılmadan hareket etmeleri gerektiği vurgulandı. Valiliklerden yapılan açıklamalarda yasağın 20 yaş altı, kronik hastalar ve 65 yaş üstü olan kişiler için kalkmadığı vurgulandı.

İlginizi Çekebilir