27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Doğuda Yaşanan Çığ Tehlikesi Neredeyse Ak Partiyi Vuruyordu

Doğuda Yaşanan Çığ Tehlikesi Neredeyse Ak Partiyi Vuruyordu

Gündem

Doğu illerimizde şiddetli kar yağışı sürüyor. Özellikle Van, Hakkari, Muş bölgesinde şiddetli kar yağışı hayatı durdurma noktasına gelmiş durumda. Bu durum sebebi ile geçtiğimiz haftalarda çığ felaketi yaşanmış hem vatandaşlarımız hem de askerlerimiz hayatlarını kaybetmişti. Dün gelen bir habere göre ise Ak Parti'nin Hakkari İl Teşkilatı, Hakkari ile Van arasında bulunan karayolunda ve 1. Tünel mevkiinde çığ felaketi atlatmış durumda.

Başkan Emrullah Gür'den Açıklama

Dün Hakkari ili ile Van arasında bulunan kara yolundan Şemdinli'ye gitmek üzere yola çıkan konvoy, 1. Tünel mevkiine yaklaştığı sırada inen çığı fark etmiş. Başkan Emrullah Gür, birkaç saniye daha yola devam etmeleri ve çığı fark etmemeleri durumda bir çığ felaketi ile karşı karşıya kalabileceklerini açıkladı.

Büyük Bir Çığ İndi

Çığın indiğini fark eden ve araçlarını hemen durduran Ak Parti Hakkari İl Teşkilat Başkanı, bu esnada konvoydaki tüm araçları durdurduklarını ve yola devam edemediklerini açıkladı. Hakkari'nin Şemdinli ve Derecik ilçelerine doğru yola çıktıklarını ve bu esnada çığdan son anda kurtulduklarını anlatan Başkan Emrullah Gür, ''Birkaç saniye daha yola devam edebilsek ve durumu fark etmesek muhtemelen çığın altında kalacaktık. Çığ, aniden önümüzden büyük bir hızla indi ve biz durduk, çığ ise inmeye devam etti'' dedi.

İlginizi Çekebilir