01
Çrş, Ara
28 Yeni Haber

Diyanetten ‘Sahte Peygamber’ Açıklaması

Diyanetten ‘Sahte Peygamber’ Açıklaması

Gündem

Sahte Peygamber lakaplı Erol Evrenesoğlu geçtiğimiz günlerde toprağa verildi. Ancak onun vefatından çok diyanetin Evrenesoğlu’nun cenazesine imam göndermemesi konuşuldu. Bunun üzerine Diyanet tarafından bir açıklama yapıldı ve Evrenesoğlu’nun kendini peygamber olarak tanıtıp büyük günah işlemesinden dolayı imam göndermedikleri iletildi.

Vahiy Geldiğini İddia Etti

Erol Evrenesoğlu kendisini peygamber olarak tanıtıp, vahiy geldiğini iddia ederek gündemde bomba etkisi yaratmıştı. Kendisine tepki gösteren de, inanan da oldu. Ölümü ile de büyük yankı uyandıran Evrenesoğlu’nun cenaze töreni de hayli kalabalıktı. Ancak Evrenesoğlu’nun cenaze töreninde herhangi bir diyanet görevlisi yoktu.

Diyanet İşleri Tarafından yapılan açıklamaya göre Evrenesoğlu’nun kendisini peygamber olarak tanıtarak büyük günah işledi. Açıklamayı yapan, adı henüz bilinmeyen kaynak, son peygamberin HZ. Muhammet olduğunu ve sonrasında kendisi peygamber olarak tanıtanların büyük günah işlediğini söyledi. Cenaze son dakika bulunan bir başka imamın desteği ile kaldırıldı. Bir süre önce kapatılan Medeniyet İrfan Hayır Refah Vakfı’ndan yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreni kılınan namaz ile son buldu.

Tartışma Yaratan Bir Tören Oldu

İskender Erol Evrenesoğlu’nun cenaze törenine 3 binden fazla katılımcı oldu. Törene katılan kadınlar gözyaşlarına boğuldu. Medeniyet İrfan Hayır Refah Vakfı katılımcıları ise Evrenesoğlu’nun cenazesi etrafında adeta etten duvar ördü ve kimseyi yaklaştırmadı. Ses getiren bir törenin ardından Evrenesoğlu’nun naaşı Bursa’da toprağa verildi.

İlginizi Çekebilir