20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Dişçi Değil Cephanelik

Dişçi Değil Cephanelik

Gündem

Malatya'da bir ihbarı değerlendiren polis memurları gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Malatya merkezde, Ruhsatsız diş muayenehanesi çalıştırılıyor ihbarı üzerine gittikleri adreste 1620 adet mermi bulunduğunu gören polisler 6 kişiyi gözaltına aldılar.

Dişçi Operasyonu

Geçtiğimiz gün polis ekiplerine Malatya'da ruhsatsız diş muayenehanesi işletildiğine yönelik bir ihbarın gelmesi polisleri harekete geçirdi. İhbarda belirtilen adrese giden polis ekipleri, diş muayenehanesinde 1620 adet mermi ve 39 adet av tüfeği fişeği ele geçirdi. Gördükleri manzara karşısında şaşkına dönen polisler 6 kişiyi tutuklayarak gözaltına aldılar. Ruhsatsız işletiliyor denilerek ihbar edilen dişçi muayenehanesinde farklı silahlarda kullanılan 1620 adet mermi ile 39 adet av tüfeği fişeği ele geçirildi. Polisler 6 kişiyi gözaltına aldı.

Ruhsatsız Dişçide 6 Gözaltı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekiplerince, alınan ihbar üzerine Malatya kent merkezinde bulunan muayenehaneye operasyon düzenlendi. Kent merkezinde ruhsatsız olarak faaliyet gösteren dişçi atölye ve muayenehanesinde

1220 tane 7,65 mm mermi, 400 tane 9 mm mermi, 39 tane av tüfeği fişeği, 1 tane ruhsatsız kırma av tüfeği, 460 gram esrar, 3 gram metamfetamin bulundu. Operasyon sonrasında mermi, silah ve uyuşturucu gibi muhimmata el koyan ekipler, 6 kişiyi de gözaltına aldı. İş yerine İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince işlem yapılacağı ve işlem sonrasında iş yerinin mühürleneceği tespit edildi.

İlginizi Çekebilir