17
Pz, Eki
28 Yeni Haber

Deva Partisi Başkanının Mesajına Tepki Geldi

Deva Partisi Başkanının Mesajına Tepki Geldi

Gündem

Parti liderleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 100.yılı olması sebebiyle sosyal medya hesaplarından mesaj yayınladılar. Mesaj yayınlayan isimler arasında Deva Partisi başkanı Ali Babacan’da yer aldı. Ancak Deva partisi başkanını yayınladığı mesaj insanlar tarafından tepki çekti.

Mesajında Atatürk’ü Anmadı

Parti genel başkanı olan Ali Babacan mesajında 100 yıl önce bir meclisin kurulduğunu ve kurulan meclisin milli egemenlik duygusuyla yükseldiğini yazdı. Ayrıca kendilerinin de vatansever kişilerle Deva Partisi’ni kurduklarını anlattı. Sonrasında da çocukların bayramını kutlayarak onlarla bayramlaştıklarını ve fikirlerini aldıklarını yazdı. Bu söylemlerin bulunduğu mesajında Ali Babacan’ın Atatürk’ü hiç anmaması bazı kesimler tarafından tepki çekti.

Babacan’dan Yeni Mesaj

Atatürk’ü anmaması üzerine oldukça fazla tepki alan Ali Babacan 23 Nisan’la ilgili yeni bir mesaj yayınlamak zorunda kaldı. Yeni mesajında ise Atatürk’ü saygıyla andığını yazdı. Sonrasında da çocuklarla yaptığı bayramlaşmadan görüntülerin yer aldığı linki paylaştı. Böylece yeni parti lideri mesajını tepkilere sessiz kalmayarak yenilemiş oldu.

İlginizi Çekebilir