28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Denizli'de Korkutan Deprem

Denizli'de Korkutan Deprem

Gündem

AFAD'dan açıklanan verilere göre Denizli'de bugün saat 23.03'de şiddeti 4 olan bir depremin olduğu internet sitelerinde yer aldı. Açıklanan bilgilere göre yerin 7 kilometre altında meydana gelen depremin Denizli'nin merkezinde ve bağlı ilçelerinde hissedildiği bildirildi. Merkez üssü Çardak ilçesi olan depremin şiddetinin 4 büyüklüğünde olduğu söylendi.

Denizli'nin Merkez İlçeleri Depremi Hissetti

Denizli'de gece 23.03'te meydana gelen 4.0 büyüklüğündeki deprem panik yaratırken, merkez ve merkeze bağlı olan ilçeler depremi hissetti. Yerden 7 kilometre altta oluşan deprem Denizli'nin çevresinde yer alan ilçelerde ve kent merkezinde hissedildi. Deprem kısa süreli bir paniğe neden oldu.

Merkez Üssü Çardak İlçesi

AFAD'ın yaptığı açıklamadan depremin merkez üssünün Denizli'nin Çardak ilçesi olduğu öğrenildi. Saat 23.03'te meydana gelen depremin şiddetinin ise 4 olduğu açıklandı. Twitter üzerinden Afad'ın yaptığı açıklamada depremin derinliğinin 7 kilometre olduğu bilgisi yer alırken, Kandilli rasathanesi ise farklı bir bilgi verdi.

Afad'ın 7 kilometre derinlik olarak açıkladığı deprem bilgisi Kandilli rasathanesi tarafından 5 kilometre olarak açıklandı. Kandilli rasathanesi depremin şiddetini 3.9 olarak açıklarken Afad ise 4 olarak açıkladı.

Deprem son dakika haberi olarak Kandilli rasathanesinden bildirildi. Alınan bilgilere göre deprem anında panik yaşanmasına rağmen herhangi bir olumsuz durum bulunmuyordu. Depremle ilgili yaralı ya da olumsuz bir durum ihbarı bulunmadığı bilgisi de yine Twitter üzerinden paylaşıldı.

İlginizi Çekebilir