28
Cu, Oca
21 Yeni Haber

Davutoğlu'nun Manifestosu, Ak Pati'nin Üst Düzey Yetkililerinden Tebrik Aldı

Davutoğlu'nun Manifestosu, Ak Pati'nin Üst Düzey Yetkililerinden Tebrik Aldı

Gündem

Katıldığı bir TV programında manifesto yayımlayan Davutoğlu, AK Parti'nin üst düzey yetkililerinden tebrik mesajı aldı. Davutoğlu'na bunları kendilerinin söyleyemediğini belirten yetkililer, şuan görevde olan bu isimlerin kamuoyunda da merak konusu olduğunu ifade etti. Gelecek Partisi'nin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir TV kanalında gündeme dair pek çok konuyu değerlendirdi. Yayımladığı manifesto ile de dikkat çeken Davutoğlu, çarpıcı iddialarda bulundu.

"Elinize Sağlık" Dediler

Yağtığı açıklamada Ak Parti'nin üst düzey yöneticilerinin dahi söylemeye çekindiği ve zesaret edemediği konılara deyinen Davutoğlu, by durumdan duyduğu rahatsızlığıda dile getirdi. Manifestonun ardından kendini arayan Ak Partili yetkililerin "Elinize sağlık" dediklerini aktaran Davutoğlu, bu açıklamayı yaptıkları için cesaretli bulunup takdir edildiklerini belirtti. Kendi şahsına 3.5 yıldır kara propaganda işlendiğini ifade eden Davutoğlu, cumhurbaşkanının 3 başbakan ve 4 genelkurmay başkanı geçmiş olmasından da kendisinin sorumlu tutulduğunu ve bunun haksız bir propaganda olduğunu aktardı.

Erdoğan İle Görüş Ayrılığı Yaşandı

17 Aralık sürecinde yüce divana gidilmesini talep eden Davutoğlu, bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüş ayrılığı yaşadıklarını ifade etti. O dönemki iddialara açıklık getirilmesi için böyle talepte bulunduğunu belirten Davutoğlu, kamuoyu vicdanını rahatlatmak gerekliliğine deyindi. Suriye konusunda da yanlış yönlendirildiği düşünülen Davutoğlu, kendileri tarafından bir hata yapılmadığını yeniledi. Yaşanan insanlık suçuna tüm dünyanın sessiz kalacağını tahmin etmediklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir