21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

Davutoğlu'ndan Darbe Açıklaması

Davutoğlu'ndan Darbe Açıklaması

Gündem

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, son dönemde gündemi meşgul eden darbe konuları ile ilgili ''Gündemi değiştirmeye çalışıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle bir dönemde otoriter hareketleri meşrulaştırıyor.'' açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanına Çağrı

Türkiye'nin günümüzde darbe yapılacak bir ülke olmadığını belirten Davutoğlu, ''Türkiye'de darbe yapılma ihtimali varsa Cumhurbaşkanı uzun süredir gitmediği ülkeye gitmek yerine Ankara'ya gelebilir. Darbe yapılma ihtimalleri, başkentimizde çözülebilir.'' açıklamasında bulundu. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Erdoğan'ı kınadığını belirterek, bu tür meseleler sosyal medya üzerinden değil, Ankara'da meclisten çözülebilir, dedi.

''Trol Bir Ülkede Yaşıyoruz''

Pandemi salgını döneminde darbe konusunu konuşup gündemde tutarak halkı oyaladıklarını iddia eden Davutoğlu, ''Kariyeri boyunca hiç ciddi başarısı bulunmayan ve akademik olarak yetersiz gazetecilerin sunduğu raporlar ile, halkı darbe yapıldığına inandırmaya çalışıyorlar.'' açıklamasını ekledi. Görünen durumun traji-komik olduğunu belirten Ahmet Davutoğlu, ''Trol bir ülkede yaşamaya başlıyoruz, halkı her geçen gün daha fazla oyalayarak, halkın kendisini olmayan bir darbeden korumasını istiyorlar.'' açıklamasını yaparak konuşmalarını noktaladı.

İlginizi Çekebilir