21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

Davada Yeni Gelişmeler

Davada Yeni Gelişmeler

Gündem

Gazi Üniversitesinde öğrenci olan Şule Çet'in bir plazanın 20. katından düşmesi sonucu ölümüyle ilgili davada, olay yerinden alınan kan ve meni lekelerinin kime ait bulunduğunun tespiti amacıyla hazırlanan bir rapor dava dosyasına girdi. Rapora göre, olay yerindeki mukayese örneklerinin sanıklara ya da Çet'e ait olmadığı tespit edildi.

Şule Çet'in, geçtiğimiz yıl 29 Mayıs tarihinde bir plazadaki 20. kattan şüpheli bir şekilde düşerek ölmesiyle ilgili davada yeni gelişmeler yaşandı. Berk Akand ve Çağatay Aksu'nun tutuklu olarak yargılandıkları bu davada, Çet ailesi avukatı olan Umur Yıldırım, olaydan sonra bahsi geçen plaza katında polis ve savcılık tarafından gerekli incelemelerin yapılmadığını ve bu nedenle delillerin gerektiği gibi toplanmadığını belirterek yeniden incelemeler yapılmasını talep etmişti. Bu İncelemeler sonucu tespiti yapılan örneklerin ise Çet'e ve sanıklara ait olmadığı bu raporla anlaşıldı.

DNA Örnekleri İstendi

Avukat Yıldırım'ın talebi üzerine, naip hâkim gözetimi altında yapılan incelemelerde tespiti yapılan 25 adet biyolojik örnek ise, Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulu bulunan Kriminal Polis Laboratuvarı'na yollandı. Bu kurumda tamamlanan analizler sonucunda halıfleks üzerinde bulunan lekelerin meni ve kan olmadığı anlaşılmıştı.

Şule Çet'in aşağı atıldığı iddiasına konu odadan alınan biyolojik lekelere yönelik, mukayese için DNA profili gönderilmesi durumunda değerlendirmede kullanılabilecek özellikte genotipler ele geçmiştir denmek suretiyle Şule Çet'in ve sanıkların DNA örnekleri talep edilmişti

Sonuçlar Geldi

Kriminal Polis Laboratuarı tarafından yapılan incelemeler sonucu son gönderilen raporda ise olay yerindeki mukayese örneklerinin sanıklara ya da Çet'e ait olmadığı belirlenerek düzenlenen rapor Mahkeme dosyasına girdi.

İlginizi Çekebilir