28
Cu, Oca
21 Yeni Haber

Cumhuriyet Bayramı'nda Metroda Taciz

Cumhuriyet Bayramı'nda Metroda Taciz

Gündem

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı geride kaldı ancak metroda cübbe ve sarık giydiği gerekçesi ile tacize uğrayan vatandaş meselesi hâlâ dillerde. Toplumsal olarak unutulmayacak olan bu olay hakkında görüş birliği sağlanan tek doğru ise bu olayın bir taciz olduğu.

29 Ekim'de Ne Olmuştu?

İstanbul'da 29 Ekim 2019 Salı günü metroda yaşanan hadisede enteresan olaylar gerçekleşti. Yolculuk esnasında ellerinde Türk bayrağı bulunan bir grup vatandaşımızın, büyük bir coşku ile hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı söylediği esnada bir vatandaşın cep telefonu çıkarıp, yaşanan coşkuya eşlik etmeyen ancak aynı zamanda bu ana köstek de olmayan bir başka vatandaşı kameraya alması çok konuşuldu.

Kamera kaydında yer alan görüntülerde, metroda gerçekleşen 10. yıl marşı coşkusunun sürdüğü esnada bir kişinin tepkisiz ve kesinlikle gruba engel olmayacak şekilde yolculuğuna devam ettiği, bu esnada yüzü görünecek şekilde cüppeli ve sarıklı bu vatandaşa yakın çekim yapılarak kayda alındığı görüldü.

Kamera Kaydı Sosyal Medyada!

Cep telefonu ile suçsuz vatandaşı, sadece görüntüsü ve giyimi ile dikkat çektiği ve belki de provokasyon yaratmak amacı ile kayıt altına alan kişi, bu görüntüleri daha sonra sosyal medyada paylaştı.

Yaptığı paylaşımın arkasından tepkilere sebebiyet veren ve infiale yol açan bu vatandaş hakkında sosyal medyada oldukça dikkat çeken paylaşımlar vardı. Yaşanan hadise neticesinde CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekâroğlu'ndan haber spikerlerine kadar herkes tepki gösterdi.

İlginizi Çekebilir