28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Cumhurbaşkanına Yazılan Mektup AFAD’ı Alarm’a Geçirdi

Cumhurbaşkanına Yazılan Mektup AFAD’ı Alarm’a Geçirdi

Gündem

Son günlerde artan siyanür intiharları bazı kamu kurum kuruluşların araştırmasına neden olurken bugün Kahramanmaraş’tan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına gönderilen mektubun üzerinde “siyanur içilecek” ibaresi herkeste şaşkınlık yaratmaktadır. Mektup üzerinde bu yazının yazılması özellikle AFAD’ı alarma geçirdi. Mercek altına alınan bu detay yazısı halen araştırılarak güvenlik tedbirleri alınmaktadır. Cumhurbaşkanına gönderilecek mektupta siyanür bulunup bulunmadığı halen belli olmazken tüm yetkililer son hızla sonuca varmaya çalışmaktadır.

Siyanür İbaresi Şok Etti

Kahramanmaraş saray mahallesinde yer alan PTT şubesine giden K.P Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilmek üzere bir mektup bırakmıştı. Zarfı alan görevliler kısa süreli şok yaşarken bu yazının ne olduğu konusunda anlayamadıklarını belirttiler. Hemen diğer vatandaşların dışarıya çıkartıldığı gerilim anlardan sonra AFAD mektubu alarak tüm incelemeler için gereken destek sağlandı. Her açıdan güvenliğin sağlanması ve böyle bir durumun yaşanmaması adına ilgili kişi hakkına arama kararı da çıkartıldı.

Polis Soruşturma Başlattı

Mektup hemen özel kutuya konarak inceleme için laboratuar götürüldüğü anlarda PTT şubesinde de tüm önlemler üst sınırda tutulmaya başlandı. Polis halen şahıs arama çalışmalarına devam ederken zarfın inceleme safhası kesintisiz devam etmektedir. Oluşabilecek bir intiharı ölmek veya başka amaçlı oluşan olumsuz durumların önüne geçmek için detaylı araştırmalar halen devam etmektedir. Tüm araştırma ve soruşturma sona erdiğinde tüm bilgiler aktarılacaktır.

İlginizi Çekebilir