01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Engin Özkoç'a Tazminat Davası Açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Engin Özkoç'a Tazminat Davası Açtı

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Engin Özkoç'a kendisine hakaret ettiği için tazminat davası açtı. Önceki gün TBMM'de yapılan CHP'nin İdlib'le ilgili önerge görüşmelerinde vekiller birbirine girdi. TBMM Genel Kurulu'nda CHP ile AK Parti'li vekiller arasında kavga çıktı. Görüşmeler sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden CHP'li Engin Özkoç hakkında da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Özkoç aleyhine hakaretten dolayı 1 milyon lira tazminat davası açıldı.

Başkan Erdoğan'ın Avukatı Açıkladı

Başkan Erdoğan'ın avukatı açılan tazminat davasıyla ilgili açıklama yaptı. Avukat Hüseyin Aydın, şimdiye kadar Erdoğan'a çok ayıda hakaret yapıldığını belirterek Özkoç'un yaptığı hakaretin çok ileri gittiğini ve cumhurbaşkanlığı makamını itibarsızlaştırmaya yönelik olduğunu aktadır. Daha önce emsali olmayan bu hakaretlere karşı açılan soruşturmada sorumlu kişilerin TCK 299. maddesine göre yargılanacağını ifade etti.

Erdoğan'a Hakaret Dolu Söylemlerde Bulundu

Meclis'te yapılan görüşmelerde CHP milletvekili Engin Özkoç'un kürsüde yaptığı açıklamanın ardından tansiyon yükseldi. Vekil Özkoç'un konuşmasına AK Partili milletvekillerinin tepki göstermesinin ardından oturuma bir süre ara verildi. Ardından CHP ile AK Partili milletvekilleri arasında yumruklu kavga başladı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç konuşması sırasında, Başkan Erdoğan'ın grup toplantısı'nda mücadelemizi lekelemek isteyenler için alçak, hain ve şerefsizdir söylemine yanıt veren Özkoç, hakaret dolu ifadeler kullandı.

İlginizi Çekebilir