27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Virüsün Seyrine Dair Son Dakika İfadeleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Virüsün Seyrine Dair Son Dakika İfadeleri

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgını ile alakalı olarak “Ramazan ayı süresince de önlemlere en yüksek seviyede uyumu sağlayarak, inşallah, bayramın akabinde Türkiye'nin olağan yaşama geçişini amaçlıyoruz” şeklinde beyanlarda bulundu. Cumhurbaşkanı ayriyeten gelinmiş olan aşamada salgının yatay düzlemde ilerlemeye başladığını ifade etti.

Bayram Bitimi Standart Hayata Dönüşü Amaçlıyoruz

Ramazan ayı süresince de önlemlere maksimum seviyede uyum gösterilmesini sağlayarak, bayram bitiminde Türkiye'nin standart yaşantısına geçişini amaçlıyoruz. Ülkemiz, İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana ilk kez, küresel çaptaki bir tekrardan yapılanma sürecinin merkez noktasında yer edinme fırsatı sağlamıştır.

İkinci Dünya Savaşı’nın Ardından Karşılaşılan En Büyük Kriz

Salgınla savaşmak kadar, salgının akabinde evrende, bölgemizde ve Türkiye'de baş gösterecek yeni konumlara hazırlıklı olmak da mühimdir. Bu salgın, mali neticeleri itibariyle İkinci Dünya Savaşını müteakiben en büyük çaplı kriz halini almıştır. Gelişmiş ülkelerin büyük çaplı bir kriz karşısında yaşamış oldukları biçârelik, gelecekle alakalı önsezilerin tekrardan yapılmasını mecburi kılmaktadır.

İlginizi Çekebilir