19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Açıklaması

Gündem

Sağlık bakanının vaka açıklamalarından sonra Cumhurbaşkanı Son dakika açıklaması yapıyor.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından bugün için vaka test ve vefat sayıları açıklandı. Sağlık Bakanı bilim kurulunun önlem ve tavsiyelerini Cumhurbaşkanı'na ilettiklerini bildirdi.

Bugün açıklanan bilgilere göre bugün gerçekleştirilen test sayısı 16160, tespit edilen pozitif vaka sayısı 2786 ve 69 vefat mevcut. Bugün itibariyle toplam test sayısı 141.716'ya ulaşırken 20.921 vaka sayısına ulaşıldı. toplam vefat sayısı ise 425 oldu.

Cumhurbaşkanı Bugün Neler Dedi

Türkiye hastalığın ilk defa görülmesinin ardından başarılı bir şekilde mücadeleye başladı. Maske, test kiti ve gerekli olan gereçleri kendimizin üretiyor olması bizleri dışa bağımlılıktan kurtarmıştır. Dolayısıyla küresel salgına ve onunla başlayan büyük krize bir çok ülkeden daha hazırlıklıdır.

Bilim kurulunun ilettiği tavsiyelere binayen yeni kararlar alınıyor. Şehirler arası yolculuklarda bu gece itibariyle 30 büyük şehir ile Zonguldak ilinde araç giriş çıkışı 15 gün süreyle kapatılıyor

Ülkemizin tamamında 20 yaş altı şahısların sokağa çıkması yasaklanıyor. Yarından itibaren pazar ve market gibi yerlerde maske takılması zorunlu hale getirildi.

İlginizi Çekebilir