28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Covid-19 Pik Yaptı

Covid-19 Pik Yaptı

Gündem

Bilim Kurulunda görev yapan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan Korona virüste en yüksek seviyeye ulaştık, dedi. Küresel salgında Türkiye’nin pik noktasını geçtiğini bildiren Ceyhan, hastalığın özellikle denetim altında olduğu zamanda daha itinalı davranılmasının icap ettiğini, söyledi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan misafir olduğu bir TV kanalında covid-19 un ülkemizdeki ilerleyişi hakkında dikkat edilmesi gereken konularda uyarıda bulundu.

Tüm Dünya’da salgın ile ilişkili hastaların göstergelerinde artık enine doğru bir biçim aldığını ifade eden Ceyhan, güncel olarak geldiğimiz nokta bütün dünyada ortalama 50 bin kişi olarak ilerlediğini görebiliyoruz, dedi.

Salgın Kontrol Altında

Covid-19 küresel salgının Ülkemizde ’ki durumu hakkında açıklamada bulunan Ceyhan, “ Bundan sonra önemli olan hastalığın kontrol noktasıdır. Her gün iyileşen hastaların günlük hastalanan kişi sayısını geçmesi bizde kontrol noktası olarak adlandırılıyor. Bu duruma ortalama beş haftada geleceğimizi tahmin ediyorduk ancak tahminlerimizde yanıldık daha kısa zamanda kontrol noktasına geldik.

Bu duruma gelmemizde alınan önlemler, insanlarımızın bu önlemlere uyması çok etkili oldu. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hastalığın kontrol noktası dediğimiz yerde kalabilmemiz çok hayati,dedi Bu dönemde alınan tedbirleri azaltacağız, biz bunları yapmaya çalışırken aynı zamanda salgının denetim altında olması gerekiyor şeklinde açıklamada bulundu.

İlginizi Çekebilir