27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Corona Virüs Makarna Fiyatlarını Artırdı

Corona Virüs Makarna Fiyatlarını Artırdı

Gündem

Corona virüsten en az etkilenen ülkeler arasında görülen Türkiye'de de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı son açıklamalara göre bir vaka bulunması sonucu halkta bir panik havası görüldü. Market ve dükkanlarda olan gıda ve hijyen ürünlerine yoğun bir talep olması üzerine fiyatlarda fahiş farklılıklar görülmeye başlandı. En çok tüketilen bu gıda ürünleri arasında Nuhun Ankara Makarnası Trendyol internet adresi üzerinden yüzde yüz kar ile satılmaya başlayınca tepkilere neden oldu.

Açıklama Geldi

Tüketicilerin yoğun şikayeti üzerine hem Nuhun Ankara Makarnası hem de Trendyol sanal marketten konuya ilişkin açıklamalar geldi.

Nuhun Ankara Makarna yetkilisi " Bu fiyatların doğru olmadığını ve bahsi geçen satıcılardan alış veriş yapılmamasını" belirtirken

Trendyol yetkilileri ise " Fiyatları kendilerinin belirlemediğini ve bu konuda gerekli önlemler alındığını" belirtti.

Nuhun Ankara Makarnası yetkilileri fırsatçılığa meydan vermeyeceklerini ve firmanın adına leke sürülmemesi için yasal süreci başlatacaklarını belirtiler. Gerçek fiyat bilgilerini ürün satışı yaptıkları süpermarket, market ve discountlardan takip etmelerini önerdi.

İlginizi Çekebilir