28
Cu, Oca
21 Yeni Haber

Corana Virüsüne Yakalanan İranlı Rektör İyileşti

Corana Virüsüne Yakalanan İranlı Rektör İyileşti

Gündem

Aralık ayında salgın olarak başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan corana virüsünün görüldüğü ve ölümlere neden olduğu ülkelerden biri de İran'dır.

Rektör İyileşti

Corona virüsüne yakalananların genelde ölümle sonuçlanması tüm dünyada tedirginlikle karşılaşılırken sevindirici haber İran'dan geldi.

İranlı olan Muhammed Rıza Kadir Kum Sağlık Bilimleri ünversitesinde rektörlük görevini sürdürürken 25 Şubatta rahatsızlanarak hastaneye kaldırılır. Teşhis olarak corona virüsüne yakalandığı belirtilen rektör Muhammed Rıza Kadir bu süreçte virüsü yenerek görevinin başına geçti.

Karantinaya alınan rektör bu süreçte hem tedavi edildi hem de virüsün başkalarına bulaşması için gözlem altında tutuldu. İran resmi ajansı tarafından duyurulan haber doğrultusunda rektörün iyileşerek görevine dönmesi İran'da sevinçle karşılandı.

Corona Virüsünün İran'a sıçraması ve ilk resmi kayıtlara göre virüsünün tespit edildiği ilin Kum Şehri olduğu İran basınından dünyaya duyurulmuştu. İran Sağlık Bakanlığı verilerine göre ülkede corona virüsü vakası 7161 kişi, bu kişilerden 237 kişinin hayatını kaybettiğini 2.394 kişinin ise bu virüsü yendiği belirtilmektedir.

İlginizi Çekebilir