06
Pzt, Ara
28 Yeni Haber

Çin'in Virüs Laboratuvar Fotoğrafları Sızdırıldı

Çin'in Virüs Laboratuvar Fotoğrafları Sızdırıldı

Gündem

Çin'de bulunan virüs laboratuvarı ile ilgili şok fotoğraflar basına sızdırıldı. Çin'deki virüs laboratuvarında bulunan 1500 virüs ve bu virüsleri kanıtlayacak olan ilgili görseller, dünya basınında!

Amerika'da İddialar Güçleniyor

Dünyayı kasıp kavuran Covid-19'la ilgili araştırmalar devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde geçtiğimiz hafta birbirinden farklı iddialar ortaya atılırken, bu konuda en dikkat çekici açıklama Başkan Donalt Trump'tan gelmişti. Gerek halk arasında dillendirilen teoriler, gerekse de üst düzey devlet yetkililerinden gelen açıklamalar ve özellikle Başkan Trump'ın belirttiği ''Virüsün Çin'deki laboratuvardan yayıldığı araştırılıyor.'' cümlesi, aslında çok şey anlatıyor. İşte Çin'deki o laboratuvarda, 1500'den fazla virüs olduğunu kanıtlar nitelikte fotoğraflar daha önce basına sızdırılmış.

Görsel 2018'de Viroloji Enstitüsünden Gelmiş

Paylaşılan ve dünya basınında yer edinmeye başlayan görsel, aslında Çin'in Wuhan kentinde yer alan Çin Viroloji Enstitüsü'nün kendisi tarafından bir çin haber kanalına ait sosyal medya hesabına iletilmiş. Twitter'a 2018 yılında yüklenen görselde, dondurucu dolaplarda birbirinden farklı virüsler olduğu ve aralarında Koronavirüs olduğu da belirtiliyor. Üstelik görselde yer alan enteresanlıklar bununla da sınırlı değil. Tamamen korunaksız olarak buzdolaplarında yer edinen virüsler hem mühürsüz hem de bir dolabın kapağı çatlak. Öyle ki, verilen tepkiler neticesinde bu görsel daha sonra haber kanalından silinmiş.

İlginizi Çekebilir