28
Prş, Eki
25 Yeni Haber

Çin’den Aşı Onayı Geldi

Çin’den Aşı Onayı Geldi

Gündem

2019 yılı sonunda Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını kısa sürede birçok ülkeye yayılmış ve binlerce kişinin ölümüne sebep olmuştu. Bu sebeple bilim insanları tarafından salgında etkili olacak aşı çalışmaları başlamıştı. Çalışma yapılan yerler arasında Çin’de yer alıyordu. Çin Askeri Tıp Akademisi adına çalışan ekipler tarafından virüse karşı bir aşı geliştirildi. Bu aşının geliştirilmesinde sonra da Çin’den aşının deneylerinin yapılması için onay verildi.

Deneyler Vakit Kaybetmeden Yapılacak

Akademi mühendisleri tarafından geliştirilen aşı pek çok kişi için sevindirici oldu. Bunun ardından onay haberinin gelmesi virüsten kurtulmak için bir umut olabileceğini düşündürdü. Onay verilmesinden sonra ise deneylerin ne zaman yapılacağı merak edilmeye başlandı. Edinilen bilgilere göre aşı üzerinde deneyler vakit kaybetmeden yapılmaya başlanacak.

Akademi Mühendisi Aşı Hakkında Bilgi Verdi

Çin’in Askeri Tıp Akademisi adına aşı araştırmasını yapan mühendisler arasında yer alan Çen Vei ürettikleri aşı hakkında bilgi verdi. Mühendisin bilgilerine göre üretilen aşı virüs için geliştirilen alt birim aşısı olarak adlandırılıyor. Yani bu aşının içeriğinde hastalığın ortaya çıkmasını önleyen antijenler bulunuyor. Kısacası hastalığı yakalananlar için değil yakalanmayanlar için yarar sağlayacak bir aşı oluyor. Öyle bile olsa geliştirilen aşının deneylerinin olumlu olup olmayacağı ve olumlu olma durumunda ne zaman kullanılacağı merak ediliyor.

İlginizi Çekebilir