28
Cu, Oca
21 Yeni Haber

Çığ Altındakileri Arayan Ekip De Çığ Altında Kaldı

Çığ Altındakileri Arayan Ekip De Çığ Altında Kaldı

Gündem

Van'da dün akşam saatlerinde çığ altıda kalanları aramak için çalışan ekibin üzerine de çığ düştü. Van Bahçesaray'da meydana gelen çığ faciası 5 kişinin ölümüne neden olmuştu. Çığ altındakileri aramak üzere olay yerinde bulunan ekiplerin üzerine çığ düştü. Yapılan açıklamaya göre çığ altında 5 araç ile 25 kişinin kaldığı söyleniyor. Bölgede devam eden kar yağışı, tipi ve sis nedeniyle tekrar meydana gelen çığın altında arama kurtarma ekiplerinin yanı sıra yardıma gelen vatandaşların da olduğu belirtiliyor.

Sabah Saatlerinde İkinci Çığ Felaketi Yaşandı

Van Bahçesaray'da dün saat 17.00 sıralarında meydana gelen çığ felaketinin ardından bölgeye giden kurtarma ekipleri 6 kişiyi sağ olarak kurtarırken 5 kişinin ise cansız bedenine ulaşmıştı. Çalışmalar sabahın erken saatlerine kadar devam etti. Çığ altında kalan son iki kişiye de ulaşmak için çalışmaları hızlandıran ekiple ikinci kez düşen çığın altında kaldılar.

Çığ Altında Kalanları Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

Vali Mehmet Emin Bilmez'in yaptığı açıklamada, meydana gelen ikinci çığ felaketinin ardından bölgeye takviye kurtarma ekiplerinin sevk edildiği belirtildi. Vali Bilmez, bazı vatandaşların çığ altından kendi çabaları sonucu çıktığını belirtirken çığ altında 25 kişinin daha olduğunu aktardı.

AFAD, UMKE, jandarma ve diğer arama kurtarma ekiplerinin üzerine de çığ düşmesinin ardından bölgede çalışmaları yakından takip eden vali Bilmez, çığ altında kalanların durumları hakkında net bir bilginin olmadığını belirtti. Çığ altından toplam 25 kişinin çıkarıldığı belirtilirken, çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

İlginizi Çekebilir