20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

CHP'den Büyük Açıklama

CHP'den Büyük Açıklama

Gündem

Geçtiğimiz günlerde CHP tarafından yapılan açıklamalar son derece olumlu karşılandı. Yapılan açıklamalarda şiddetin tüm topluma zarar veren bir yapısı olduğunu ve artık bu değişikliğin gerçekleşmesi gerektiğini açıkladılar. Türkiye genelinde yapılan son dönemlerdeki şiddet olaylarına karşılık olarak Mersin CHP milletvekilleri aile içi şiddet olaylarına da değinilmesi yönünde açıklama yaptılar.

Çalışanlara Büyük Destek

Seçimlerden önce verilmiş olan işçi tavizleri devam ediyor. İşçilere daha iyi fırsatlar sunulması için çalışacağını açıklayan milletvekili yasada düzenlemelerin yapılması gerektiğine değindi. İşçi haklarının her türlü yasa ile savunulması gerektiğini belirterek İl genelinde tüm işçilere karşı sonsuz desteğinin süreceğini açıkladı.

Yükselen enflasyon ve diğer kredi oranları ile beraber ücretlerinde arttırılması gerektiğine değindiler. Milletvekili bu değişikliklerden dolayı yeni düzenlemeler ile beraber yeni fiyat artışlarının yapılacağını açıkladı. Bu sayede işçiler daha yüksek ücretler ile çalışarak tüm gerekli yasal imkanlara da sahip olacaklar.

Öğrencileri İlgilendiren Büyük Detay

Öğrencilerin YKS sınavları sonucunda elde etmiş oldukları büyük başarılar sayesinde değerlendirilmesi gerektiğini savundular. İl genelinde başarılı olan öğrencilere yönelik verilen desteklerin hem maddi hem de manevi anlamda artacağını söylüyorlar. Bu sayede il genelinde başarılı olan öğrencilerin sayısının arttırılması hedefleniyor. Bunun yanı sıra aile içinden kaynaklı olarak yaşanan şiddetler hakkında yeni düzenlemeleri içeren açıklamalarda bulunan Türk-İş ve diğer sendikalar çalışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir