28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

Çarpıcı Açıklamalarda Bulunan Sendika Başkanı Gözaltına Alındı

Çarpıcı Açıklamalarda Bulunan Sendika Başkanı Gözaltına Alındı

Gündem

Doktor Anastasiya Vasilyeva Rusya'da doktorlar birliği sendika başkanlığı görevi yapıyordu. Geçenlerde yaptığı çarpıcı açıklamalar sebebiyle gözaltına alındı.

Rusya Doktorlar Birliği Sendikası Başkanı Dr. Anastasiya Vasilyeva, 20 Mart 2020 tarihinde sosyal medyasında korona virüs hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Açıklamasında ülkede korona virüs hakkında gerçek durumun açıklamadığını ve korona vakalarının kayıplara zatürre olarak geçirildiğini belirtmişti.

Gece Gözaltına Alındı

Rusya Doktorlar Birliği Sendikası Başkanı Dr. Anastasiya Vasilyeva'nın bu tip açıklamaları hem Rus vatandaşları hem de dış dünyadakilerin aklına soru işareti bırakmıştı. Açıklamanın devamında ise doktorlara gerekli ekipmanların verilmediği iddiasında bulunan Vasilyeva, gece saatlerinde polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Sendika Haberi Duyurdu

Rusya doktorlar birliği sendikası ise resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Vasilyeva ve bazı sendika yöneticilerinin gözaltına alındığını duyurdu.

Kremlin Sarayı'ndan gelen haberlere göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, etkisiz kalan valilerin istifasını aldı. Olayların Rusya'da bomba etkisi yaratması üzerine Vladimir Putin'in tedbirlerini genişlettiği gözler önüne serildi.

İlginizi Çekebilir