27
Prş, Oca
22 Yeni Haber

Burhan Kılıkçını Ordu’dan Ayrılmaya Karar Verdi

Burhan Kılıkçını Ordu’dan Ayrılmaya Karar Verdi

Gündem

Burhan Kılıkçını Türkiye’de yaşayan insanlar tarafından koronavirüs tedbirleri sayesinde tanındı. Yaşlı adamın dikkat çekmesi ise Ordu’daki evine gelen vefa ekiplerine karşı nazik davranışı ve Türkçe’yi düzgün kullanması sebebiyle oldu. Ülke tarafından tanınan yaşlı adan son olarak da yaşadığı Ordu’dan ayrılma kararıyla gündeme geldi.

Rahatsızlanınca Memleketine Dönme Kararı Aldı

Ordu’da tek başına 15 yıldan fazla süredir yaşayan Burhan Kılıçkını şeker hastası olduğu için geçtiğimiz günlerde rahatsızlandı. Ayağında şeker kaynaklı yara olan yaşlı adamın ameliyat olmasına karar verildi. Doktorların ayağı için ameliyat olmasının gerektiğini söylemeleri üzerine Burhan Kılıçkını memleketine dönmeye karar verdi. Memleketi Mersin’e dönüp ameliyat olacak ve bundan sonra yaşamına memleketinde devam edecek. Burhan Kılıçkını yaşlı olduğu ve Ordu’da tek başına olduğu için bu kararı aldığın söyledi.

Ordu’dan Ayrıldığı İçin Üzgün

Ordu’ya veda etmenin kendisi için zor olduğunu ifade eden Kılıçkını Ordu’da bir eş bulamadığını ve yalnız olduğu için artık memleketine dönmeye karar verdiğini açıkladı. Mersin’de ev tutup yaşamaya devam edeceğini ve Ordu’dan ayrıldığına üzüldüğünü söyledi. Ayrıca Kılıçkını vefa ekiplerine olan tavırları kendisine sorulunca insanlara örnek olmak amacıyla kibar konuşup kibar davrandığını söyledi. Ayrıca Burhan Kılıçkını ekiplere ve Ordu belediye başkanına teşekkür etti.

İlginizi Çekebilir