19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Bodrum’a Gidilmemesi İçin Uyarı Yapıldı

Bodrum’a Gidilmemesi İçin Uyarı Yapıldı

Gündem

Türkiye’nin ünlü turistik beldelerinden birisi olan Bodrum’a dışarıdan hiçbir vatandaşın gitmemesi uyarısı yapıldı. Uyarı Bodrum belediyesi tarafından düzenlenen basın açıklamasında yapıldı.

Basın Toplantısı Düzenlendi

Bodrum belediyesi tarafından bir basın toplantısı yapıldı. Düzenlenen toplantıda Bodrum’un belediye başkanı konuşma yaptı ve başkan insanları Bodrum’a gitmemeleri konusunda uyardı. Başkan yaptığı konuşmada Bodrum’a gidilmemesi uyarısını dünyayı tehdit eden koronavirüs sebebiyle yaptı.

Bodrum’da virüse karşı önlem alınacak ve kişileri koruyacak gerekli malzemelerin bulunmadığını anlattı. Başkan konuşmasının devamında da Bodrum’da yaşayan yerliler için de imkanlarının kısıtlı olduğunu anlattı. Bu sebeple de insanlardan Bodrum’a gitmemelerini istedir.

Bodrum’da Güvende Olma İmkanı Yok

Belediye başkanı kişilerin Bodrum’da daha güvende olacakları umuduyla gelmeyi istediklerini belirtirken eldeki şartlarla bunun mümkün olmadığını belirtti. Şartların yetersiz olması sebebiyle sağlık hizmetlerinden kaliteli bir şekilde faydalanamayacaklarını bu sebeple de ilçeye gelmemelerini istedi.

Belediyenin kendi halkı için sağlık hizmetlerinin de yetersiz olduğunu belirtti. Bu sebeple de daha güvende olma imkanlarının olmadığını çünkü Bodrum’da sadece 17 adet yoğun bakım ünitesi yatağı bulunduğunu anlattı.

İlginizi Çekebilir