17
Pz, Eki
28 Yeni Haber

Binalara Karantina Uygulaması

Binalara Karantina Uygulaması

Gündem

Köy ve mahallelere koronavirüs salgını için karantina uygulamaları yapılıyor. Bu uygulamalar arasına 4 binada dahil oldu. Sağlık görevlileri tarafından yapılan testler sonucunda koronavirüs oldukları anlaşılan insanların yaşadığı tespit edilen 4 bina da karantina uygulaması başladı. Uygulamanın yapıldığı yer İstanbul'un Bağcılar ilçesi olarak açıklandı.

Binaların Bulunduğu Mahalleler Açıklandı

Bina sakinlerinde virüs bulgusu çıkması sonucunda ilçede görevli olan Hıfzısıhha Kurulu toplantı düzenledi. Bu toplantıda ise 4 binada karantina uygulamasının yapılmasına karar verildi. Kurul tarafından yapılan açıklamada karantina altına alınmış olan binaların bulundukları mahallelerin açıklanması da yapıldı. Buna göre binalar Bağcılar'daki Kazım Karabekir, Çınar, Merkez ve Kirazlı mahallelerinde bulunuyor.

Binalara Şerit Çekildi

Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda emniyet güçleri tarafından karantinanın uygulandığı binalara şerit çekildi. Bu şeritler sayesinde insanların binalara girmesi ve bina içinde yaşayanlarında binadan çıkış yapması engellendi. Binalarda yaşamını sürdüren kişilerin ise ihtiyaçların görevliler tarafından karşılanarak bina sakinlerine teslim edileceği öğrenildi. Alınan önlemlerle binalarda yaşayanların başkalarına virüs bulaştırmalarının önüne geçilmesi amaçlandı.

İlginizi Çekebilir