20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Bilim Adamları Koronavirüsün Gen Haritasını Çözdü

Bilim Adamları Koronavirüsün Gen Haritasını Çözdü

Gündem

Bilim insanlarının Smorodintsev Grip Araştırmaları Enstitüsü'nde yaptıkları çalışmalarla, Koronavirüsün gen haritası çözüldü. Bu bilgi sayesinde koronavirüse karşı nasıl bir aşı veya ilaç kullanılacağına dair daha kolay içerik üretileceği açıklandı.

Koronavirüste Sevindirici Gelişme

Bu güne kadar 9 binden fazla kişinin ölümüne sebep olan Covid-19 virüsünün tedavisine yönelik sevindirici bir gelişme yaşandığı ortaya çıktı. Rus bilim adamlarının koronavirüs'ün gen dizilimini çözmesi, virüsün aşı ve ilacının daha kolay bulunabileceği ihtimalini ortaya çıkardı. Bugün

Rusya Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, bilim insanları tarafından bir hastadan Covid-19 örneği alındı. Bu örnekten yola çıkan bilim insanları, virüsün genomunu ilk olarak tam anlamıyla sıralayabildiklerini açıkladı.

Gen Çözümü İlaç Geliştirme Konusuna Yardımcı Olacak

Enstitüden yapılan açıklamada koronavirüsün mutasyonlarını öğrenmenin büyük önem taşıdığının üzerinde durulurken, bu bilginin virüse karşı aşı ve ilaç bulma alanında kolaylık sağlayacağı belirtildi. Dünya Sağlık Örgütüyle işbirlikçi faaliyet sürdüren enstitü, yeni gelişmelerin basınla paylaşılacağı hakkında da bilgi paylaşımı yaptı.

İlginizi Çekebilir