01
Çrş, Ara
28 Yeni Haber

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Gündem

Türkiye koronavirüs salgının artmaması amacıyla çeşitli yasaklar uyguluyor. Bu yasaklar arasında hafta sonlarında sokağa çıkma yasağı uygulaması bulunuyor. Bu yasakla insanların birbirine temas etmesinin engellenmesi planlanıyor. Bu sebeple bir hafta sonra yaşanacak Ramazan Bayramı içinde devlet tarafından sokağa çıkma yasağı getirilmesi beklentisi bulunuyor.

Kabine Toplantısı Merakla Bekleniyor

Türkiye’de sokağa çıkma yasağı ya da pandemiye dair kararlar yapılan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantıları sonrasında açıklanıyor. Bunun için bugün yapılacak kabine toplantısından arife ve bayram günleri olmak üzere toplamda 4 günlük sokağa çıkma yasağı karanının alınması bekleniyor. Bu sebeple milyonlarca insan yapılacak kabine toplantısını ve sonrasında yapılacak açıklamaları merakla bekleniyor. Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanının bu kararı basın mensuplarına açıklayacağı düşünülüyor.

Sekizinci Toplantı Yapılıyor

Kabine tarafından salgının başlaması itibariyle yapılan toplantıların sekizincisi bugün yapılıyor. Telekonferans şeklinde yapılacak toplantıda ülkenin salgın karşısındaki durumu, yaşanan vakalar, getirilen yasaklar ve normalleşme çalışmalarının konuşulması bekleniyor. Asıl beklenti ise bayram planları yapanlar tarafından bayramda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağını açıklanması konusundaki beklenti oluyor. Ancak alınan bilgilere göre 4 günlük yasak kesin görünüyor.

İlginizi Çekebilir