20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Banka Çalışanı Koronavirüse Yakalandı

Banka Çalışanı Koronavirüse Yakalandı

Gündem

Dünyanın en ünlü bankalarından birisi olan HSBC bankası bankacılık haberleri dışında koronavirüs haberiyle gündeme geldi. Ünlü bankanın Londra’da bulunan merkezinde çalışan bir bankacının koronavirüse yakalandığı öğrenildi.

Koronavirüse Karşı Önlemler Alındı

Banka çalışanın virüs taşıdığının öğrenilmesinden sonra bankadan olayla ilgili bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada çalışanın bulunduğu alanda gerekli temizlik ve tıbbi önlemlerin alındığı belirtildi.

Ayrıca virüs kaptığı öğrenilen çalışanla aynı ortamda çalışmalar yürüten kişilerin de evlerine gönderilerek evlerinden çalışmalarının istenildiğinin vurgusu yapıldı. Toplamda 10 bin çalışanın bulunduğu bankada gerekli önlemler alındığı için bankanın işlevine devam edeceğinin bilgisi de verildi. Ayrıca çalışanlarda virüsün etkilerinin görülmesi halinde doktora başvurulacağının bilgisi de verildi.

Vaka Sayısında Artış

Hsbc bankasında çalışan bir kişinin de koronavirüse yakalanmasının ardından dikkatler İngiltere’de karşılaşılan virüs vakası sayısının üzerine yoğunlaştı. Buna göre banka çalışanıyla birlikte İngiltere’de bilinen koronavirüs tespit edilen vaka sayısının 90 olduğu öğrenildi. Önceki tarihlerde İngiltere ve Londra’da vakayla karşılaşan iş yerleri tarafından açıklamalar yapılarak çalışanların evlerinde çalışmaya devam edeceklerinin bilgisi paylaşılmıştı. Bu haberler neticesinde de İngiltere'de vaka sayısının artış gösterdiği anlaşıldı.

İlginizi Çekebilir