19
Sal, Eki
30 Yeni Haber

Balıkesir’de Korkutan Deprem!

Balıkesir’de Korkutan Deprem!

Gündem

Balıkesir Altıeylül ilçesinde Richter ölçeğine göre 4,6 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerden de hissedildi. İstanbul’un birçok yerinde de deprem hissedildi ve insanları korkuttu. Deprem İstanbul, Manisa, İzmir, Bursa ve Tekirdağ’da hissedildi. 4,6 büyüklüğündeki depremden sonra 4,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı olan AFAD, depremle alakalı açıklamalarda bulundu. Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde 23.15 sularında meydana gelen depremin büyüklüğü Richter ölçeğinde 4,6 olarak tespit edildi. Deprem İstanbul’un birçok yerinden de hissedildi.

AFAD Tarafından Deprem Hakkında Yapılan Açıklama

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yaklaşık 7 kilometre yerin altında gerçekleştiği açıklandı..

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü olarak açıkladı. 23.14 saatinde gerçekleşen depremin büyüklüğü hakkında internet sitesinden de revizyon yapıldı. ,

4,6 büyüklüğünde gerçekleşen ilk depremden sonra artçı depremler de görüldü. İlk olarak Balıkesir Kepsut ilçesinde deprem meydana geldi. Bu depremden sonra Balıkesir Merkez’de 4,3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Meydana gelen depremlerle beraber çevre iller büyük ölçüde etkilendi. Henüz can ya da mal kaybı olup olmadığı kesin değil. Ancak özellikle Balıkesir Merkez’de vatandaşlar sokaklara döküldü. Artçı depremlerin görülebilmesi olasılığı nedeniyle vatandaşlar sokaklara akın etti. Artçı sarsıntılar devam ettiği belirtildi.

İlginizi Çekebilir