28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Bakan Koca İftar Programları Uyarısında Haklı Çıktı

Bakan Koca İftar Programları Uyarısında Haklı Çıktı

Gündem

Uşak'ın Banaz ilçesinde iftar için biraraya gelen iki ailede bulunan beş kişinin korona virüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Sağlık bakanı Fahrettin Koca ise bu konuda sosyal medya hesabından haklı bir uyarıda bulunmuştu. Açıklamasında birinin tuz yerine korona virüs uzatabileceğini belirten Koca, kalabalık sofralar için gelecek senenin beklenmesini istemişti. Uşak'ta yaşanan bu olay sonrasında Koca'nın uyarısının ne kadar haklı olduğu anlaşılmış oldu.

5 Kişinin Testi Pozitif

Banaz Kaymakamlığının yaptığı açıklamaya göre iftar sebebiyle bir araya gelen iki aileden 5 kişide korona virüs pozitif çıktığı belirtildi. Bu örnek vaka sonrasında yapılan açıklamada ramazan ayında sosyal mesafenin korunması gerektiği ve evde kalınması gerektiği bir kez daha belirtildi.

İftar ziyaretlerinden kaçınılması ve misafir kabul edilmemesi uyarısı ile birlikte bayramda da uzaktan görüşmenin yanı sıra harçlıkları bile havale yoluyla gönderilmesi gerektiği uyarısında bulunuldu. Uşak'ta yaşanan olaydan sonra Bakan Koca'nın ne kadar haklı olduğu bir kez daha görüldü.

İlginizi Çekebilir