20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Bahar Kalkanı Harekatı Rusya'yı Rahatsız Etti!

Bahar Kalkanı Harekatı Rusya'yı Rahatsız Etti!

Gündem

Esed'i destekleyen Rusya, Uluslararası Hukukun ihlal edildiği görüşüyle Bahar Kalkanı Harekatından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

İdlib'de 34 askerimizin şehit edilmesinin ardından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı, Esed'i destekleyen Rusya'yı rahatsız etti. Türkiye yaşanan üzücü olaylar sonrasında Suriye'deki asker sayısını arttırdı. Konuyla ilgili görüşmek üzere Putin ve Erdoğan 5 Mart'ta Moskova'da karşılıklı görüşecek.

TSK Konvoyuna Havadan Saldırı

Rusya tarafından desteklenen Esed rejimi, geçtiğimiz günlerde TSK'ne havadan saldırı düzenledi. Alçak saldırıda 33 askerimiz şehit düşerken saldırılara anlık olarak karşılık verildi. Yüzlerce rejim unsuru etkisiz hale getirilirken devam eden çatışmalara da şehit verdik.

Kritik Görüşmeye Saatler Kaldı

5 Mart'ta Moskova'da karşılıklı görüşecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Vladimir Putin'in gündeminde İdlib'de yaşananlar yer alacak. Görüşmelerin kolay geçmeyeceği bilinse de iki liderin de sadece çözüme odaklandığı gelen haberler arasında yer alıyor.

Kremlin sözcüsü Peskov, yarın yapılacak görüşmeyle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını ve önlemlerin alındığını belirtti. Türkiye, süreç içerisinde rejim güçlerinin gözlem noktalarının dışına çekilmesi talebini yenileyecek.

İlginizi Çekebilir