20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Bağdadi'nin Eşinin Yanında Çocuğu da Var

Bağdadi'nin Eşinin Yanında Çocuğu da Var

Gündem

Macaristan'a gitmeden önce gündemle ilgili bazı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok önemli bir bilgiyi de kamuoyunu açıkladı. Erdoğan yaptığı açıklama Bağdadi 'nin yakalanan eşinin yanında bir de DNA'sı doğrulanmış çocuklarının da olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan'a hareket etmeden önce Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamalarda, bir kaç gün önce Bağdadi 'nin eşinin yakalandığını açıklaya Erdoğan, havaalanında çok önemli bir bilgiyi daha paylaştı. Erdoğan yaptığı açıklamada, eşinin de 1 - 1,5 yıldır elimizde olduğunu, eşinin yanında ise DNA 'sı doğrulanmış bir de çocuğunun olduğunu belirtti.

Bağdadi' nin düzenlenen operasyonla yakalanması ile ilgili bazı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Bağdadi 'nin yakın çevresinin ülkemizi daha çok hedef aldığını ve en son Azez 'de ablasının eşi ile birlikte çocuğunun da yakalandığını belirtti. Bu yakalananların geri gönderme merkezlerinde tutulduğunu ve burada tutulanlarla ilgili kararı Adalet Bakanlığı 'nın vereceğini söyledi.

Erdoğan yaptığı açıklama da eşinin de 1 - 1,5 yıldır burada olduğunu ve eşinin de yine aynı biçimde bu süreçten geçeceğini belirtti. Sayının çift haneli rakama doğru gittiğini belirten Erdoğan, bunun içinde tüm yakınlarının bulunduğunu görüyoruz. Şu anda açıklamak doğru olmaz ama daha sonra net durum netleştiğinde açıklamanın yapılacağını belirtti. Erdoğan sözlerini; "Eşinin yanında DNA 'sı da doğrulanmış bir çocuğunun olması önemli bir hassasiyet" diyerek tamamladı.

İlginizi Çekebilir