20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Avrupa'da İki Türk Koronavirüs Sebebiyle Vefat Etti

Avrupa'da İki Türk Koronavirüs Sebebiyle Vefat Etti

Gündem

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almış durumda ve ne yazık ki can almaya devam ediyor. Avusturya'da yaşayan 28 yaşındaki bir Türk kadın koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. İngiltere'de ise 54 yaşındaki bir başka Türk, koronavirüs sebebiyle vefat etti.

Koronavirüs Avrupa'daki Türkleri de Etkiliyor

Koronavirüs, Avrupa'da tam manasıyla büyük kaos yarattı. İtalya büyük bir felaket yaşarken, diğer Avrupa ülkeleri de dehşeti yaşıyor.

Avusturya'da yaşayan 28 yaşındaki Türk kadını, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Adının Yonca Akyol olduğu öğrenilen kadının, böbrek yetmezliği ve şeker hastalığı olduğu açıklandı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da da bir Türk yeni tip koronavirüs nedeniyle vefat etti. Koronavirüs sebebiyle vefat eden 54 yaşındaki Türk'ün astım ve şeker hastası olduğu açıklandı.

Koronavirüs Vaka Sayısı Artıyor

Avusturya'da koronavirüs bulaşan kişi sayısı 1471 olarak açıklandı. Ülkede, yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise, 3'e ulaştı. Avusturya'da yeni tip koronavirüs sebebiyle ilk kez bir Türk hayatını yitirdi. İngiltere'de vaka sayısı 1950, ölü sayısı ise 71 oldu.

İlginizi Çekebilir