27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Avrupa Birliği'nden Mülteci Adımı

Avrupa Birliği'nden Mülteci Adımı

Gündem

Avrupa Birliği ülkeleri birçok soruna ek olarak aynı zamanda mülteci sorunu ile de uğraşmak zorunda kalıyor. Mültecilerin birçoğu Yunan Ada'sında mahsur kaldıklarından dolayı başka ülkelere gidemezken bir çözüm aranması gündeme gelmişti. Avrupa Birliği mültecilere para teklif ederek evlerine yollamayı planlıyor.

2000 Euro Verilmesi

Dış basında yer verilen gelişmelere göre hem Yunanistan hem de diğer ülkeler için tehdit haline gelen mültecilerin evlerine geri dönmesi için çabalanıyor. Mültecilerin evlerine gitmesi için 2000 euro para teklif edileceği bilgisi verildi. Henüz bir açıklama gelmemesine karşılık şuan corona virüs için de alınan ek önlemler ve maliyetler düşünüldüğünde bu konuda resmi bir açıklama gelmeden konuşmak oldukça erken görünüyor.

1 Ay İçinde

Bu teklifin geçerli olması durumunda sadece bir ay için böyle bir şansın verilmesi de gündeme getiriliyor. Süre geçtikten sonra kabul edilme gibi bir şansları olmayacağından da bahsediliyor. Bunun için teklifin ve neleri kapsadığının kısa süre içinde ortaya net bir şekilde koyulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir