28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

AVM'ler Normalleşmede Öncelik Değil

AVM'ler Normalleşmede Öncelik Değil

Gündem

Koronavirüs pandemi salgını Bilim Kurulu Üyesi olan Eyüboğlu, yapılan toplantı sonucu halkın gösterdiği tepkiye karşılık verdi. Koronavirüs tedbirleri ve normalleşme sürecinde yalnızca tavsiye veren taraf olduklarını belirten Fisün Eyüpoğlu, normalleşme sürecini onayladıklarını, ancak önceliğin AVM'ler olmaması gerektiğini belirtti.

''Yalnızca Tavsiye Veriyoruz''

Normalleşme sürecini kişisel olarak da onayladığını açıklayan bilim kurulu üyesi, aşama aşama gevşetme işlemlerinin gerçekleşeceğini duyurdu. Bu normalleşme sürecinde önceliğin alışveriş merkezlerinin açılması olmaması gerektiğini, ve bu böyle devam ederse 10 gün içinde eski virüs tablosuna dönebileceğimizi açıkladı. Bilim Kurulu'nun kararının AVM'lerin daha geç bir tarihte açılması olduğunu belirten Fisün Eyüboğlu, kararı hükümetin verdiğini ekledi.

Uygulayıcı Bilim Kurulu Değil

Berberlerin 11 Mayıs itibarıyla açılmasının bir tehdit yaratacağını belirten Eyüboğlu, berberlerde sosyal mesafeye mutlaka dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Bununla birlikte sinemaların kesinlikle kapalı tutulmasını önerirken, ''50 kişilik salona sosyal mesafeye 10 kişi alınacaksa olur, ama 2 saat boyunca insanların aynı alanda bulunmasını desteklemiyorum.'' açıklamasını yaparak röportajı bitirdi.

İlginizi Çekebilir