06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Askerlik Süresinde Bir Ay Uzama

Askerlik Süresinde Bir Ay Uzama

Gündem

Kasım 2019 celp döneminde askere alınan askerlerin tamamının bir ay süre ile hizmetlerinin uzatılması yoluna gidildi. Kararı açıklayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar korona virüs tedbirleri kapsamında böyle bir işlem yapmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

Nisan Ayında Alım Yok

Nisan ayında tedbirler kapsamında asker alımının olmamasından dolayı kasım ayında askere gelen erlerin hizmet süresinin uzatılmasına karar verildi. Sağlık Bakanlığı'nın ve diğer tüm yetkili makamların bu konuda yaptıkları önleme çalışmalarına karşılık askerlerin terhis edilmesinin mümkün olmadığı da vurgulandı.

Risk Olabilir

TSK tarafından terhis edilen ve evlerine yollanan askerlerin hem aileler hem de toplum için risk oluşturma durumunun söz konusu olmasından dolayı bu kararın alınmasının yerinde olduğunu bildiren Akar hastalık nedeniyle vefat eden kişilere rahmet dilerken, yakınlarına da sabırlar diledi. Doktor bir yarbay personel hariç herhangi bir olumsuz durum olmadığının bilgisini de verdi. Vaka sayısının 223 personel ile sınırlı kalması için ise titizlikle çalışmalara devam ettiklerini de söyledi.

İlginizi Çekebilir