18
Pzt, Eki
33 Yeni Haber

Asker Adayları Dikkat

Asker Adayları Dikkat

Gündem

2020 yılı dolayısıyla ve içinde bulunduğumuz aylar dolayısıyla birçok genç askerlik görevini yapmak için başvurularını yapmış bulunuyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından sosyal medya hesaplarının birinde yapılan açıklamaya göre askerlik sınıflandırmaları açıklandı. Subay, Astsubay, er veya bedelli askerlik yapacak olanların dikkatle beklediği bu haber açıklanmış bulunuyor. Her yıl yüz binlerce insanın yerine getirmiş olduğu bu görev ile ilgili yapılan bu açıklamalar ile insanlar bilgi sahibi olmak istiyor.

E- Devlet ve Askerlik Şubeleri

Açıklanan bu sınıflandırma ile insanlar askerliklerine dair bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanan bu açıklamayı insanlar e-devlet veya askerlik şubelerinden rahatlıkla öğrenebilecek. Ocak, şubat, mart aylarına dair yapılan bu açıklamaları siz de e devlet hesabınızdan veya herhangi bir askerlik şubesinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Askerlik Süreleri

Açıklamada er ve erbaşların 6 ay, yedek astsubay ve yedek subayların ise 12 ay askerlik görevi yapacakları açıklandı. Ancak bu süre bedelli askerlik yapacaklar için daha farklı bir süre olacaktır. Askerlik görevini yapmak için uzun zamandır bekleyen insanlar bu görevlerini yapmak için de uzun zamandır söz konusu olan bu açıklamayı bekliyordu.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklama ile artık bu merak da giderilmiş oldu. Söz konusu olan bu dönem içinde askerlik için haber bekleyen insanlar yapılan bu açıklama ile ne kadar görev yapacaklarını ve hangi sınıfta yapacaklarını öğrenmiş oldu.

İlginizi Çekebilir