19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Aranan Mafya Liderine Gözaltı!

Aranan Mafya Liderine Gözaltı!

Gündem

İstanbul'da yapılan operasyonda aranan mafya lideri Yakup Süt gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bu sabah uzun süredir takip edilen mafya liderini gözaltına aldı. Çete ve Liderine Gözaltı

Bu sabah 06.00'da Pendik, Küçükçekmece ve Gaziosmanpaşa'da eş zamanlı olarak başlayan şafak operasyonuna özel harekât polisi destek verdi. Uzun zamandır süren takip sonucuna çetenin faaliyetleri sonlandırılmış oldu.

Hakkında Yakalama Kararı Olan Şüpheliler Bulundu

Hakkında yakalama kararının olduğu çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı baskında, örgüt lideri Yakup Süt'te ele geçirildi. Gaziosmanpaşa'da bir siteye 06.00'da yapılan baskında özel harekât polisi adrese girerek operasyonu başarılı bir şekilde sonlandırdı.

Aynı saatlerde farklı bir ekipte Küçükçekmece'de verilen adrese operasyon düzenledi. 5 katlı binada yapılan çalışmalar ve gözaltılar halen devam ediyor. Çek senet mafyası adına tefecilik yapma suçundan aranan şahıs, kabarık bir suç dosyasına sahip.

Hakkında Müebbet Hapis Kararı Var

Müebbet hapis cezasına çarptırılan ancak Kırklareli Cezaevinden kaçan sanık, daha sonra yeniden tutuklamış mahkeme için getirildiği Şişli Adliyesinden de kaçmayı başarmıştır. Daha önceden de uyuşturucu kaçakçısı olan Nejat Daş'ın firarını organize eden Süt, bu sabah yapılan operasyonla yeniden ele geçirilerek gözaltına alınmıştır.

Yakup Süt'e ek olarak haklarında yakalama kararı olan 50 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda aramalara halen devam ediliyor. Gözaltına alınanların Vatan Caddesinde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne sevki halen devam ediyor.

İlginizi Çekebilir